Відверта розмова про головне: в приміщенні  Нововасилівської  селищної ради 31.01.18 року відбулась робоча нарада з роз’яснення  добровільного об’єднання територіальних громад з представниками центру місцевого самоврядування в Запорізькій області: Аскадом  Ашурбєковим - експертом по децентралізації та Тетяною Гуліян- юристом-консультантом.

Narada31.01.20181

  В заході брали  участь  Прокопенко О. М. – голова  районної ради, селищний голова Фефелов С.Л., сільські голови: Желева В.В., Кікоть В.І., Добрєв В.К., Дзюба Є.І., Немченко О.В., Григорєва О.В., представники відповідних територіальних громад, керівники фермерських та сільськогосподарських підприємств.

      Консультації  та пояснення  з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад  провели  представники  Офісу реформ у Запорізькій області. Головним стало питання про порядок формування Нововасилівської територіальної громади (Ферорівська, Розівська, Новоспаська, Бесідівська, Маківська, Воскресенська  ради).

     Представниками Офісу реформ зазначено, що першочерговим завданням на сьогодні є прийняття вірного рішення про створення нової спроможної громади, адже саме ця реформа позитивно вплине на зростання фінансових ресурсів місцевого самоврядування, забезпечить, в першу чергу, ефективне використання цих ресурсів, що вплине на розвиток громади та її території. Присутнім детально роз’яснено про ключові нововведення і позитивні моменти, які села отримають після реформування. При цьому спирався на конкретні фінансові показники і бюджетні та інфраструктурні можливості. Присутніх на нараді цікавили питання щодо загрози безробіття теперішнім працівникам сільради, перспективи розвитку освіти, фінансування медицини тощо. Відповідаючи на всі питання, представник Офісу довів до відома деякі статті ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а саме зазначив, що стаття 10 цього Закону визначає, «що держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади. Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді вносяться відповідною обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки».

    У формі жвавої дискусії було обговорено всі можливі недоліки та очікувані результати цієї реформи, бачення її як плюсів так і мінусів жителями та посадовими особами. Висловлюючи свою думку щодо змін територіального устрою, Фефеловим С.Л. запропоновано в п’ятницю провести робочу зустріч керівників відповідних територій та активних діячів громад з питання відпрацювання угоди про свої наміри при вирішенні цього занадто важливого для територій питання - створення Нововасилівської об’єднаної громади.

Narada31.01.20181               Narada31.01.2018