15-16 листопада 2017 року відбулись засідання постійних комісій районної ради з питань будівництва, архітектури, комінального господарства, комунальної власності та приватизації; охорони здоров'я, культури, освіти, спорту, соціального захисту та релігії; екології, природних ресурсів та земельних відносин; регламенту, депутатської етики, законності та децентралізації.

Postiinikomisii1415.11.20172

     Члени депутатських комісій районної ради перед сесією райради обговорювали питання соціально-економічного розвитку території району. Депутатів хвилювало широке коло питань. Наприклад, забезпечення нормального водопостачання в північній частині району, а саме, підведення до села Ганнівка води за рахунок використання на вибір: можливостей Бердянського водоводу або заживлення водопровідної системи села за рахунок використання власних водних ресурсів, яка передбачає будівництво станції очистки води. Вартість взаємовиключних проектів, тому що Ганнівська вода, на відміну від дніпровської, відстає за показниками якості, повинна бути виважена на «терезах» депутатського корпусу Ганнівської сільської ради. Дніпровська хороша - але вона далеко, своя неякісна - може бути використана тільки після глибокого очищення. Що вигідніше: саме цю дилему треба вирішити депутатам сільської ради, щоб згодом дати хід районній програмі по поліпшенню водопостачання території.

    Створення опорних шкіл, а як наслідок, поглиблення реформи системи освіти, сприяє більш ретельному аналізу кількості інтелектуальних і економічних витрат на навчання учнів шкіл району. Депутати райради, представники райдержадміністрації та шкіл, які реформуються, так само в гострих дискусіях намагалися знайти консенсус: як раціонально використовувати наявні у громад і райради ресурси, щоб не порушити ні на «йоту» українське законодавство про освіту. Зокрема, глибоко вивчалася проблема підвезення на заняття в Нововасилівську опорну школу одного старшокласника з села Воскресенка. Кажуть, витрати на місяць більше на цю справу 4 тисяч. Не вигідно.

    - Але Закон однозначний - органи місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити на належному рівні освітній процес, - це однозначний висновок членів комісії райради. - Головне, дитина повинна вчитися без проблем. А хто оплатить - вирішувати місцевій владі. Воскресенський сільська рада спільно з Нововасилівською селищною радою, або будуть підключені кошти з райбюджету? Цю «шорсткість» в фінансуванні нормального освітнього процесу депутати різних рівнів - від райради, селищної ради та сільради - вирішено розглянути в найближчі дні.

 Postiinikomisii1415.11.20172               Postiinikomisii1415.11.20173

  Postiinikomisii1415.11.20175               Postiinikomisii1415.11.20174

  Postiinikomisii1415.11.20176               Postiinikomisii1415.11.20177